10 najlepszych suplementów L-argininy w 2020 r.

Arginina, która częściej nazywana jest L-argininą w formie suplementu, może poprawić krążenie jako prekursor tlenku azotu (NO) – rozszerzacza naczyń krwionośnych, pozwalając na zwiększenie przepływu krwi (1).

Z tego powodu wielu sportowców stosuje L-argininę jako prekursor energii przedtreningowej. Jest ona również składnikiem wielu męskich suplementów wzmacniających i zaburzających erekcję.

Arginina jest aminokwasem, lub budulcem białka, który znajduje się w produktach zwierzęcych, takich jak mięso, ryby i jaja. Jest uważany za niezbędny warunkowo, co oznacza, że większość zdrowych ludzi może syntetyzować go wystarczająco dużo, aby zaspokoić ich potrzeby bez konieczności uzupełniania (2).

Jednak kobiety w ciąży, niemowlęta i osoby z krytycznymi chorobami lub urazami mogą potrzebować więcej argininy niż są w stanie wytworzyć samodzielnie (3).

Na podstawie tych kryteriów Healthline oceniła suplementy top L-argininy:

Testy osób trzecich. Zewnętrzna placówka badawcza może zapewnić jakość i czystość produktu.
Przejrzystość. Na opakowaniu podawana jest ilość L-argininy, którą dostarcza produkt.
Jakość składników. Suplement zawiera wysokiej jakości składniki i unika niepotrzebnych wypełniaczy i dodatków.

Oto 10 najlepszych suplementów L-argininy z 2020 roku.


Uwaga na temat ceny

Ogólne przedziały cenowe ze znakami dolarowymi (od $ do $$) są wskazane poniżej. Jeden znak dolara oznacza, że produkt jest raczej przystępny cenowo, podczas gdy trzy znaki dolara oznaczają wyższą cenę.

Ogólnie rzecz biorąc, ceny wahają się od 0,09-$1,33 za porcję, lub 13,97-$39,99 za kontener, choć może to zależeć od tego, gdzie kupujesz.

Preparaty dla sportowców są zwykle droższe.

Należy pamiętać, że rozmiary porcji różnią się w zależności od produktu, ale na ogół są 1-4 kapsułki.

Przewodnik cenowy

$ = poniżej $0.25 za porcję
$$ = 0,25-0,75$ za porcję
$$$ = ponad $0,75 za porcję

1–5. Najlepsza jednoskładnikowa L-arginina

Suplementy te zawierają tylko L-argininę i są najlepsze dla osób, które mogą potrzebować uzupełnienia w przypadku ciąży, urazu lub choroby.

1. Pure Encapsulations L-arginina

Cena: $$

Pure Encapsulations to godna zaufania nazwa w świecie suplementów i preferowana marka wśród wielu dostawców usług medycznych. Firma zatrudnia kilka zewnętrznych laboratoriów badawczych, które analizują wszystkie jej produkty.

Ten bezglutenowy, hipoalergiczny suplement dostarcza 1 400 mg L-argininy w jednej porcji. Co więcej, jedynym innym składnikiem jest kapsułka z żelem miękkim.

2. BulkSupplements Baza L-argininy

Cena: $

Ten suplement L-arginina z BulkSupplements jest wolny od cukru, soi, konserwantów, wypełniaczy i glutenu, a produkt jest testowany na jakość przez osoby trzecie.

Zapewnia 500 mg L-argininy na porcję i zawiera softgel kapsułkę jako jedyny inny składnik.

3. Thorne Research Perfusia-SR

Cena: $$

Ten długotrwale uwalniany suplement L-argininy z Thorne Research rozkłada się powoli, aby zapewnić stały, równomierny przepływ L-argininy do Twojego systemu.

Zawiera 1,000 mg L-argininy na porcję, jak również niektóre wypełniacze, takie jak celuloza i inne składniki, aby wspierać jego czas uwalniania efektów.

Suplement jest produkowany w certyfikowanym zakładzie Good Manufacturing Practices (cGMP), który spełnia normy jakości Food and Drug Administration (FDA).

4. Klaire Labs L-Arginine HCl

Cena: $

Klaire Labs suplementy są ulubione wśród dostawców usług medycznych, ponieważ są one wykonane z hipoalergicznych, wysokiej jakości składników. Jego produkty są produkowane w zakładzie cGMP, który spełnia wytyczne FDA.

Ten dodatek może pochwalić się 700 mg L-argininy na porcję i zawiera konserwujący palmitynian askorbylu i środek przeciwzbrylający dwutlenek krzemu.

Nazwa „HCl” odnosi się do chlorowodorku, co oznacza, że produkt ten zawiera L-argininę związaną z kwasem chlorowodorowym. Dodany kwas solny może pomóc organizmowi lepiej wchłaniać L-argininę (4).

5. Horbaach Maksymalna Siła L-argininy

Cena: $$

Ta duża dawka wegetariańskiego i bezglutenowego suplementu L-argininy dostarcza 1 000 mg L-argininy w każdej kapsułce. Zalecana wielkość porcji to 4 kapsułki, które w przypadku przyjęcia pełnej ilości dostarczyłyby 4 000 mg.

Przed przyjęciem tak dużej dawki należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Ten produkt Horbaach zawiera kilka dodatków, takich jak krzemionka i fosforan dwuwapniowy, ale dodatek jest wykonany w zakładzie cGMP, który spełnia normy FDA.

6–7. Najlepsze dla sportowców

Następujące produkty mają kilka dodatkowych składników, które mogą sprawić, że będą bardziej odpowiednie dla sportowców.

6. Havasu Nutrition Extra Strength L-Arginine Nitric Oxide Booster

Cena: $$$

Suplement ten został zaprojektowany i wprowadzony na rynek jako przedtreningowy wzmacniacz energii.

Zawiera 400 mg L-argininy, wraz z 400 mg L-argininy – alfa-ketoglutaranu – specyficzną formę, która może pomóc zwiększyć swój poziom energii, chociaż obecne badania są mieszane w odniesieniu do jego korzyści (5).

Zawiera również cytryulinę, aminokwas, który może pomóc zwiększyć produkcję argininy i tlenku azotu (NO) w organizmie, dlatego też jest dodawany do niektórych produktów sprzedawanych jako NO boosters. Proszek buraczany w tym suplemencie może również zwiększać produkcję NO (6).

Wszystkie suplementy Havasu Nutrition są również testowane przez inne firmy.

Sklep Havasu Nutrition Extra Strength L-Arginine Nitric Oxide Booster online.

7. Dr Emil Arginine Plus

Cena: $$$

Suplement ten jest przeznaczony do stosowania jako przedtreningowy wzmacniacz tlenku azotu.

Zawiera on 1,650 mg L-argininy – niektóre w postaci L-argininy – alfa-ketoglutaranu. Dostarcza również cytruliny.

Produkty dr Emila są testowane i produkowane w laboratorium cGMP przez inne firmy.

8–10. Najlepszy dla zaburzeń erekcji

W połączeniu z innymi ziołowymi suplementami, substancjami odżywczymi i aminokwasami, L-arginina ma naturalnie zwiększać męskie wzmocnienie i leczyć zaburzenia erekcji .

8. Czyste Mikroelementy Mężczyzna Libido Plus

Cena: $$$

Ten suplement z Pure Micronutrients został opracowany w celu zwiększenia popędu płciowego mężczyzn. Oprócz 250 mg L-argininy, zawiera cynk, bor, korzeń maki, zrogowaciały chwast koziołowy i wiele innych ziół, które mogą pomóc w poprawie męskiego zdrowia seksualnego.

Dodatkowo jest całkowicie wolny od wypełniaczy, dodatków, glutenu i składników modyfikowanych genetycznie (GMO).

Został on również poddany testom zewnętrznym w celu zapewnienia jakości.

9. AZSport Ultimate Male Enhancement

Cena: $$

Ten samiec enhancement supplement zawiera 20 mg L-argininy, wraz z kilkoma innymi składnikami, które mogą promować męskie enhancement i wydajność seksualną, takich jak rogate kozie ziele, korzeń macicy i Panax żeń-szenia.

Należy pamiętać, że ta ilość argininy jest znikoma w porównaniu do przeciętnego spożycia przez dorosłych. Jeśli chcesz otrzymać wyższą dawkę, lepiej jest użyć innego produktu (7).

Jest to produkt przetestowany przez inne firmy pod względem czystości, mocy i bezpieczeństwa i zawiera tylko mąkę ryżową jako wypełniacz i stearynian magnezu jako środek smarujący.

10. Salt Lake Suplements Male Enhancement

Cena: $$

Ten męski suplement wzmacniający zawiera podobny zestaw składników jak dwa poprzednie na tej liście, w tym 250 mg L-argininy, wraz z cynkiem, korzeniem maki i żeń-szeniem Panax.

Produkt jest testowany i produkowany w zatwierdzonym przez FDA zakładzie cGMP. Poza składnikami aktywnymi zawiera smarujący kwas stearynowy i stearynian magnezu oraz dwutlenek krzemu jako środek przeciwzbrylający.

Jak wybrać najlepszy suplement L-arginina

Podczas zakupów suplementów L-argininy należy szukać produktów, które zostały przetestowane przez inne firmy w celu zapewnienia jakości. Chociaż FDA reguluje suplementy diety, to jest minimalna w porównaniu z nadzorem agencji leków na receptę.

Należy pamiętać, że rygor zewnętrznych badań różni się. Najlepszym sposobem na zapewnienie odpowiednich testów jest szukanie etykiety z programu certyfikacji, jak USP, Informed Choice, ConsumerLab lub NSF International.

Jeżeli jedynym twierdzeniem firmy dotyczącym testów przeprowadzanych przez inne firmy jest stwierdzenie na jej stronie internetowej, które nie zawiera odnośnika do konkretnego programu certyfikacyjnego, można wybrać inny produkt.

Jeśli nie możesz znaleźć produktu testowanego przez stronę trzecią, poszukaj produktu wyprodukowanego w zakładzie cGMP, aby upewnić się, że spełnia on standardy jakości FDA.

Następnie należy wybrać produkt, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom żywieniowym, niezależnie od tego, czy będzie to produkt bezglutenowy, bez alergenów, organiczny, czy też wolny od GMO.

Ponieważ L-arginina znajduje się przede wszystkim w karmie dla zwierząt, wiele suplementów L-argininy nie jest wegetariańska. Jeśli jesteś wegetarianinem lub wegetarianinem, poszukaj suplementów, które są specjalnie oznakowane jako odpowiednie dla tych diet.

Jeśli SOR jest Twoim głównym zmartwieniem, powinieneś skonsultować się z dostawcą usług medycznych, aby uzyskać więcej możliwości leczenia.

Dawkowanie

Należy pamiętać, że L-arginina nie jest niezbędnym składnikiem odżywczym, więc nie ma ustalonych wytycznych dotyczących dawkowania. Twój lekarz może udzielić Ci wskazówek dotyczących dawkowania, jeśli tego potrzebujesz.

Jednak standardowa dawka uzupełniająca tego aminokwasu wynosi 3-6 gramów.

Dla porównania, średnie dzienne spożycie argininy z pożywienia wynosi 4,2 grama dla osób dorosłych. W związku z tym niektóre z suplementów z tej listy może nie zwiększyć swoje obecne spożycie przez wszystkich tyle (7).

Jeśli planujesz kupić przed treningiem lub męski suplement wzmacniający, wybierz taki, który stwierdza, ile L-argininy zawiera. Unikaj tych, które zawierają zastrzeżonych mieszanek, ponieważ oznacza to, że określone ilości składników nie są ujawniane.
Przydatne wskazówki dotyczące zakupów suplementów

Sprawdź te dwa artykuły, które pomogą Ci zrobić zakupy uzupełniające na wietrze:

Jak wybrać wysokiej jakości witaminy i suplementy
Jak czytać etykiety uzupełniające jak profesjonalista

Wynik końcowy

L-arginina jest prekursorem aminokwasów do tlenku azotu, który wspomaga krążenie i przepływ krwi. Jako taka, jest powszechnie stosowana w suplementach przedtreningowych i męskich suplementach wzmacniających.

Co więcej, kobiety w ciąży, niemowlęta, osoby ciężko ranne lub chore mogą potrzebować więcej argininy niż są w stanie wytworzyć samodzielnie.

Pamiętaj, aby porozmawiać z dostawcą usług medycznych przed dodaniem suplementów do rutyny.